"Ik wil altijd meer", begint de 31-jarige schaatsster van Team Justlease.nl vol overtuiging het gesprek bij de ploegenpresentatie in Thialf. "Als ik mag kiezen, doe dan maar drie keer goud, maar ik hoop sowieso met één individuele gouden plak terug te keren, want dan is de cirkel rond."

Wüst doelt daarmee op het feit dat ze in Zuid-Korea bij de vierde Olympische Spelen op rij een titel kan veroveren. Een prestatie die nog geen enkele Nederlandse sporter ooit heeft neergezet.

"Toen ik vanuit Sotsji in het vliegtuig terug naar huis zat, wist ik al dat ik ook nog naar Zuid-Korea wilde. Goud winnen bij vier Winterspelen op rij, dat zou echt uniek zijn. Ik ben drie jaar geleden aan die droom begonnen en ik hoop dat het over een paar maanden werkelijkheid wordt."

Foto: Soenar Chamid

Niet onrealistisch
Wüst mikt bij de Winterspelen van Pyeongchang op drie gouden medailles, namelijk op de 1500 en 3000 meter en de ploegenachtervolging. Daarnaast hoopt ze voor haar kansen te gaan op de 1000 en 5000 meter. "Gezien mijn vorige seizoen is drie keer goud geen onrealistisch doel", aldus Wüst overtuigend.

Op de olympische baan van Gangneung won ze begin dit jaar bij de WK Afstanden een gouden medaille op de 3000 meter en de ploegenachtervolging. Alleen op de 1500 meter moest ze genoegen nemen met zilver. Op die afstand werd ze in een onderling duel afgetroefd door de Amerikaanse Heather Bergsma: 1.54,08 om 1.54,19.

"Ik heb vorig seizoen vrijwel alles gewonnen. Dat geeft enorm veel vertrouwen. Ik heb deze zomer geen gekke dingen gedaan en de lijn gewoon doorgetrokken. De laatste maanden heb ik nog wat puntjes op de i gezet, dus ik denk dat ik nog beter ben dan afgelopen seizoen."

"Of ik mezelf nog weleens verbaas? Zeker. Ik ben nu 31, sta al zoveel jaar aan de top. Dan verwacht je niet dat je nog ieder jaar beter wordt. Toch is het zo. Hoe ouder, hoe gekker, zou je kunnen zeggen." 

Foto: Neeke Smit

Relaxed
De kopvrouw van Justlease.nl zit er die vrijdagmiddag uitermate relaxed bij. "Ik voel nu nog geen stress, maar de spanning zal richting het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) ook bij mij nog wel een beetje toenemen. Het is een zwaar toernooi, maar door het verleden weet ik hoe ik zoiets moet aanpakken. Ik laat me niet meer zo snel gek maken. Ik kijk er vooral naar uit."

Ondanks haar vele successen is er helemaal niemand die de 31-jarige schaatsster moet motiveren. "De passie om de beste te willen zijn, heb ik altijd. Ook dit seizoen ga ik er weer alles aan doen om zoveel mogelijk wedstrijden te winnen. Dat is de aard van het beestje."

Ze vervolgt: "Ik vind het ook altijd zo bijzonder als sporters met medailles terugkeren van de Spelen en vervolgens niet meer gemotiveerd zijn. Ik snap dat gewoon niet. Zo’n gevoel heb ik in ieder geval nooit gehad."

Pyeongchang
Op de vraag of we haar in Zuid-Korea voor het laatst in actie zien op de Spelen antwoordt ze bevestigend. "Dit worden mijn laatste Spelen, maar daarna wil ik sowieso nog twee jaar door met schaatsen. Er komen nog heel mooie toernooien aan, bijvoorbeeld de WK Afstanden van 2020 in Salt Lake City. Op dit moment kan ik me nog geen leven zonder het schaatsen voorstellen."

Net als na de Spelen van Sotsji moet Wüst ook na dit olympische seizoen op zoek naar een nieuwe sponsor. De huidige hoofdsponsor, Justlease.nl, maakte eerder deze maand bekend dat 'haar missie na de Spelen is volbracht'.   

"Het feit dat Justlease.nl er na de Spelen mee stopt, zorgt niet voor extra druk hoor", geeft Wüst toe. "In het jaar van Sotsji wist ik ook dat de hoofdsponsor zou stoppen en dat waren mijn beste Spelen ooit. Het maakt voor mijn seizoen echt niet uit. Er is maar één ding dat telt, dat is dat ik dit seizoen heel hard ga schaatsen en met goud terugkom uit Zuid-Korea."