Shorttrackers halen zilver bij mixed relay WK Junioren
Bij het WK Junioren in Salt Lake City heeft de Nederlandse ploeg een zilveren medaille behaald op de mixed relay. De ploeg werd gevormd door Birgit Radt, Tsjerk van der Meer, Djoeke Schmitz en haar broer Jesper Schmitz. In de A-finale was de Japanse ploeg ongenaakbaar, TeamNL profiteerde slim van valpartijen van de Koreanen (die derde werden) en Canadezen. "Het was een superspannende race, waarin het voor onze rijders de goede kant op viel. Hartstikke mooi, zo konden we het WK afsluiten met een feestje", zegt Jetske Wiersma, hoofdcoach talentontwikkeling van de KNSB, vanuit Salt Lake.

De mixed relay vond plaats op de slotdag van dit junioren-WK, dat werd gedomineerd door de Aziatische landen, met name Korea en Japan. De Koreanen behaalden acht medailles, waarvan vier gouden. De Japanse rijders scoorden zes plakken, inclusief twee wereldtitels. "De Aziaten zijn bij de junioren altijd heel sterk, ook fysiek. Wij leiden onze rijders anders op en weten dat we ze later bij de senioren-WK's en de Olympische Spelen wel kunnen verslaan", zegt Niels Loos, die samen met Ingmar van Riel coach was van TeamNL.

In dat internationale geweld bereikte de Nederlandse delegatie slechts één keer een B-finale (vrouwen relay) en één A-finale. Op de mixed relay slaagden de vier rijders van TeamNL er dus wel meteen in het erepodium te bereiken. Wiersma: "We kijken terug op een WK waarin zowel de rijders als coaches veel geleerd hebben. Iedereen heeft zijn rugzakje weer wat beter gevuld. " Alle uitslagen van dit WKJ vind je hier.

Welkom Staatsloterij Olympisch Kwalificatietoernooi
Is Thialf straks het decor van de Winterspelen 2030?

Thialf blijft in beeld voor Olympische Spelen van 2030
Vrijwel tegelijk met de start van de Winterspelen in Milaan rondt Nederland een uitgebreide vragenlijst af over de mogelijkheid om het olympisch schaatsen in 2030 te organiseren in Thialf in Heerenveen. Dat gebeurt op verzoek van het organisatiecomité van de Winterspelen in Frankrijk in 2030, zo maakt NOC*NSF bekend. Vast staat dat de Fransen in eigen land geen geschikte accommodatie hebben en ook geen nieuw ijsstadion zullen bouwen. Ruim een jaar geleden kwamen de eerste vragen vanuit Frankrijk of het schaatsen eventueel plaats kan vinden in Thialf.

Staatssecretaris Judith Tielen (Sport) spreekt van 'een unieke kans voor Nederland'. "We hebben in Nederland fantastische faciliteiten om de schaatsers en fans een onvergetelijke ervaring te geven.” Bij het proces zijn de volgende partijen betrokken: Thialf, gemeente Heerenveen, provincie Fryslân, ministerie van VWS, KNSB en NOC*NSF. Na het overhandigen – deze week – van de informatie uit Nederland zal het Franse organisatiecomité de verschillende schaatslocaties beoordelen. Vervolgens breekt de onderhandelingsfase aan. Een definitief besluit over de locatie voor het langebaanschaatsen wordt rond de zomerperiode verwacht.

Volop acties op kunstijsbanen voor het goede doel
Op de Schaatsbaan Rotterdam vindt op vrijdag 6 februari de Rotterdam Ice Challenge plaats. Deelnemers kunnen schaatsen of curlen voor het goede doel. De actie wordt georganiseerd door de Erasmus MC Foundation, die hiermee geld inzamelt voor wetenschappelijk onderzoek tegen kanker. Meer informatie vind je hier.

Het is een van de vele acties voor goede doelen die deze winter plaatsvinden op de kunstijsbanen in Nederland. Zo houdt de Hartstichting zaterdag 7 februari de actie IJsbrekers op de IJsbaan Breda. Wie meedoet, kan alleen rijden of in teams. De ultieme uitdaging is om als teams samen 180 rondjes te voltooien. De opbrengst is bestemd voor de aanpak van hart- en vaatziekten.

Aan het eind van de schaatswinter houdt de Stichting Lymph&Co op zondag 29 maart de tiende editie van De Hollandse 100: schaatsen, fietsen en wandelen om geld in te zamelen voor onderzoek naar voor onderzoek naar de aanpak lymfeklierkanker. Dit sportieve evenement vindt plaats in en rond schaatstempel Thialf in Heerenveen.

In de tussentijd vinden links en rechts nog meer sponsoracties plaats, zoals dat ook gebeurde op de Weissensee, waar onder meer geschaatst werd om geld op te halen voor de stichting KiKa. De 70 deelnemers schaatsten samen ruim 115.000 euro bij elkaar voor kinderen met kanker.