"We mogen niet klagen. We rijden een olympisch record. We hebben de rust bewaard. Ik denk dat Arie Koops tevreden kan zijn over onze taakuitvoering", concludeerde Wüst. "We zijn alle drie niet kapot gegaan. Dat is ook wel mooi voor Jorien, die zo nog moet rijden."

Ook Lotte van Beek ervoer de wedstrijd als ontspannen. "Het was de eerste keer dat we in deze samenstelling in wedstrijdverband reden. En daar mogen we tevreden over zijn. Het was een heel ontspannen race."

Er was slechts één klein puntje van kritiek op de race. "Ik vond dat Arie minder duidelijk was in zijn taakuitvoering", grapte Wüst. "Ik kon zijn vingers niet zien."

Volgens Wüst is de weg naar de olympische zege in Sotsji duidelijk ingeslagen en anders dan bondscoach Koops durfde ze zich daar duidelijk over uit te spreken. "Er is maar één ding waar ik voor ga als ik aan de start sta. Dat is goud."

Van Beek was iets voorzichtiger dan haar ploeggenote Wüst. "We moeten er niet te gemakkelijk over denken. Dit is het riskantste onderdeel omdat het niet na één wedstrijd klaar is. Ik denk dat het daar de vorige jaren misgegaan is. Toen waren we al te vroeg met het goud bezig."

Met hun tijd van 2.58,61 waren de Nederlanders ruim de snelste ploeg van het veld. Maar Wüst hield zich daar niet mee bezig. "Ik kijk nooit naar de tegenstanders. Ik had nu alleen gezien dat Christine Nesbitt helemaal kapotging, maar ik let alleen op mezelf."

De kans is groot dat zaterdag de volgende twee rondes in het toernooi met dezelfde dames gereden wordt omdat Koops heeft aangegeven het liefst elke keer met de sterkste drie te rijden.

Van Beek zou dat nog wel jammer vinden, want als dat gebeurt zal haar ploeggenote van Team Corendon, Marrit Leenstra, niet kunnen meedelen in het succes. "Ik hoop nog wel een keer met Marrit samen te rijden, maar dat is aan bondscoach. We hebben dat zelf niet in de hand."