De olympisch kampioene op die afstand kwam na 4.01,52 over de streep en was daarmee Martina Sablikova te snel af. De Tsjechische werd in een tijd van 4.04,00 tweede.

Yvonne Nauta veroverde vorige week in het Olympisch Stadion in Amsterdam nog de Nederlandse allroundtitel en liet zich ook in Duitsland van haar beste kant zien. Vlak achter Sablikova werd ze in 4.04,44 derde.

Nauta was daarmee wel onder meer te snel voor de nummer drie van de Spelen in Sotsji, de Russische Olga Graf. Zij klokte nu met 4.04,87 de vierde tijd. Jorien Voorhuis werd in 4.06,34 vijfde.

In het wereldbekerklassement gaat Sablikova nog wel altijd aan de leiding met 460 punten. De Tsjechische heeft met alleen de Essent ISU World Cup-finale nog op het programma een voorsprong van tachtig punten op de nummer twee Claudia Pechstein, die in Inzell slechts zevende werd in 4.07,11. Wüst staat met 240 punten op plek drie.