"Ik ga met alleen maar pluspunten weer naar huis", zei Wüst. "Ik ben tevreden over alle vier de afstanden. Dit was een stabiel toernooi."

De TVM-rijdster had de 500, 3000 en 1500 meter gewonnen, maar werd op de vijf kilometer derde. Bewust ging ze op de laatste afstand niet tot het gaatje. "Ik was van plan om vooral technisch goed te schaatsen. Ik wilde verstandig zijn. Ik wilde me niet kapotrijden als ik over een maand op mijn top moet zijn."

Want ook al nam Wüst een grote voorsprong in het klassement, in topvorm is ze nog niet, verzekerde ze. "Ik denk dat het nog beter kan. Ik groei altijd alleen maar in een seizoen." Van te vroeg pieken is volgens haar geen sprake.

Tijdens het EK viel het Wüst op dat het niveau op de drie kilometer bij Martina Sábliková en Claudia Pechstein laag was. De twee rijdsters worden op die afstand tot haar voornaamste concurrentes gerekend, maar ze werden door Wüst in Hamar op secondes gereden.

"Het niveau op de drie kilometer verbaasde me wel. Maar over een maand zullen ze er zeker staan. Iedereen volgt zijn eigen route."

Om zelf scherp en fit bij de Olympische Winterspelen op het ijs te komen rest Wüst niet veel meer dan finetuning. "Ik zal doortrainen zoals ik gewend ben en aan de techniek kan altijd nog wat beter", zei ze. "Maar het is vooral een kwestie van fit en gezond blijven.