De IJsselcup stond jarenlang bekend als de openingswedstrijd van het seizoen en werd traditioneel altijd verreden over 500 en 1500 meter voor de mannen en 500 en 1000 meter voor de vrouwen.
Na twee jaar als ploegenachtervolgingswedstrijd en enkele jaren van afwezigheid keert de wedstrijd nu weer in zijn traditionele vorm terug, maar met een nieuw tintje. Want er worden twee nieuwe wedstrijdelementen aan toegevoegd: een teamsprint en een afvalkoers, zoals die ook bij het baanwielrennen worden verreden.
Met de hergeboorte van de IJsselcup heeft de organisatie ook een aantal grote internationale rijdsters gestrikt. In het kader van een samenwerkingsverband tussen de Deventer IJsclub en de Eissportverein Berlin zullen Jenny Wolf, Monique Angermüller, Isabell Ost en Katrin Mattscherodt in de nieuw overkapte ijsbaan hun opwachting maken.
De IJsselcup vindt plaats op 15 oktober.