"Die laatste 1000 meter was nog wel even vechten. De energie was een beetje op en ik moest echt op mijn tanden bijten", verwees Boer naar het kleine verschil met nummer twee Lotte van Beek.

De rijdster van Team Liga was dolgelukkig met de titel voor een volgepakt Olympisch Stadion. "Van mij hoeven we hier nooit meer te schaatsen, dan ben ik de enige winnares", grapte ze.

"Het is echt mooi om voor zoveel mensen de titel mee naar huis te nemen. Ik wilde hier graag goed rijden op een buitenbaan. Het promoten van de sport is hier zo te zien ook aardig gelukt."

Boer werd de afgelopen dagen van huldiging naar huldiging gesleept. Tot haar genoegen wordt ze pas na de laatste wedstrijden van dit seizoen in haar eigen dorp Woubrugge gehuldigd. Eerst staan nog de World Cup in Inzell en de wereldbekerfinale in Heerenveen op het programma.

"Ik ga de komende dagen goed uitrusten en me dan opladen voor de laatste wedstrijden. Dat is niet moeilijk, ik heb eigenlijk nog wel zin in die wereldbekerfinale. Het geeft weer motivatie dat het hier al zo hard gaat."