Je merkt aan alles dat de sport nog niet helemaal leeft in Nederland, maar het gaat steeds beter. Bezoekers komen in steeds grotere getalen op het evenement af en de media-aandacht wordt ook steeds beter. Er zijn Duitsers, Italianen, Belgen, Portugezen, Spanjaarden en Fransen. En dan te bedenken dat in Zuid-Amerika de sport het meest leeft. Dan rest mij nog één vraag: zou het inline-skaten ooit een olympische sport kunnen worden?
Hoe het er nu naar uit ziet gaat dat nog heel lastig worden. Op z’n vroegst wordt in 2016 inline-skaten toegevoegd aan de al zo lange waslijst van olympische sporten. Maar het is nog lang niet zeker, aangezien het feit dat er nog twintig andere sporten op een nominatielijst staan voor een olympische titel.
Rollersport is naast karate, squash, wakeboarden, sportklimmen, wushu (Chinese vechtkunst), honkbal en softbal één van de kandidaten. Onder rollersport valt niet alleen inline-skaten, maar bijvoorbeeld ook skateboarden.
Het inline-skaten heeft tot 2013 om zich te bewijzen. Dan wordt in 2013 in Buenos Aires één sport gekozen van de shortlist die de olympische status krijgt. Eén sport, een kleine kans dus. Ik vind dat Nederland moet gaan knokken om deze sport olympisch te maken. Nederland heeft veel potentiële medaillekandidaten, dat hebben we nu wel kunnen zien in Heerde en Zwolle.
Het succesvolle EK in eigen land is de eerste stap, maar we zijn er dus nog lang niet. Promoten die handel! En misschien, heel misschien kunnen we in 2020 de sport op het grootste evenement ter wereld begroeten. Waar dat dan is? Op 7 september 2013 wordt aangekondigd welke stad in 2020 de Spelen mag houden. Kortom: 2013 is het jaar waar we naar toe moeten werken. Er is dus werk aan de winkel!
Jitse Bos is redacteur van schaatsen.nl