Mantia eindigde in Berlijn voor het eerst in de top tien binnen de A-divisie. De meervoudig wereldkampioen in het inline-skaten was samen met de Pool Zbigniew Brodka (1.45,83) de enige die onder de 1.46 bleef. De Rus Denis Yuskov schaatste in een tijd van 1.46.14 naar het brons op de schaatsmijl. 

De winst van Mantia betekende de vierde winnaar van de 1500 meter in evenzoveel wereldbekerwedstrijden dit seizoen. Zijn landgenoot Shani Davis, leider in de strijd om de wereldbeker, stelde in Berlijn teleur. Hij kwam niet verder dan de achtste plaats in een tijd van 1.46,74.

Rhian Ket was in 1.46.44 de beste Nederlander op plaats zes. Ook al was Ket de beste Nederlander van de dag, toch was hij niet tevreden. "Het was geen goede race. Er zaten te veel fouten in. Ik ben geestelijk een beetje moe."

Toch ziet hij zeker lichtpuntjes. "Als ik wanneer ik niet rijd zoals ik wil toch nog zesde word dan betekent dat het met een uitschieter wel eens verrassend zou kunnen worden. En ik laat bovendien zien dat ik stabiel ben. Ik ben in mijn carrière maar één  keer hoger geëindigd en nu word ik al twee keer achter elkaar zesde."

Zeker wanneer hij naar de concurrentie kijkt kan Ket niet anders dan content zijn. "Het gat voor me wordt steeds kleiner. Ik kom dichterbij." Al met al kon de rijder van Project 2018 niet anders dan concluderen dat hij met een slechte rit een goed resultaat had behaald.

De regerend olympisch kampioen op de 1500 meter, Mark Tuitert, finishte in 1.47.24 en eindigde daarmee op plaats tien.