Op het moment dat Van Doorn viel, was er eigenlijk weinig aan de hand. “Het ging helemaal niet hard. Yara (Van Kerkhof, red.) maakte een misser. Ineens lag ik zelf”, aldus Van Doorn.

De 28-jarige shorttrackster kwam op haar buik terecht en kon haar lichaam niet op tijd draaien. “Ik kwam ongelukkig in de boarding terecht en hoorde het gelijk kraken. Dan weet je hoe laat het is.” Hoe lang Van Doorn door de kwetsuur uitgeschakeld is, is nog onbekend.

Door het uitvallen van Van Doorn kan de vrouwenploeg, vorig seizoen succesvol met de Europese titel en zilver bij de WK, in Shanghai niet starten op de aflossing. De KNSB vaardigde naar de wereldbekerwedstrijden in Azië slechts vier vrouwen af, waardoor Nederland niet beschikt over reserverijders.

De KNSB zal proberen Van Doorn zo snel mogelijk weer naar Nederland te halen om haar te laten opereren.