Met pijn in haar hart nam Cindy van den Berg na het vorig seizoen afscheid. De 26-jarige schaatsster wilde nog zo graag, maar trok teleurgesteld de conclusie dat het niet meer ging. Een reeks fysieke problemen na een val maakte een te vroeg einde aan haar loopbaan.
Helemaal afgeschreven had ze zichzelf niet. De optie voor een terugkeer hield Van den Berg steeds open. "Maar ik heb me eerst gericht op andere dingen, zoals het voltooien van mijn studie." Dat is gelukt, en inmiddels gaat het met haar nek ook een stuk beter. Maar die terugkeer op het ijs zit er niet in. "Ik heb nu, zeg maar, tachtig procent van de energie die je normaal hebt. Op dat niveau blijf ik momenteel een beetje steken. Maar die laatste twintig procent heb ik absoluut nodig voor topsport. Dat is op dit moment dus niet aan de orde."
Nog steeds pijnlijk, want Cindy van den Berg mist het marathonschaatse nog altijd. "Heel erg zelfs. Die ambitie, de drive; ik voel dat nog steeds. Ik zou ook zo weer helemaal scherp aan de start kunnen staan. Maar als ik dat doe, wil het goed doen. En dat kan niet."
Toch is ze er volgend seizoen weer bij, zij het in een andere rol. Het verzoek om als ploegleidster aan de slag te gaan bij de Koga-ploeg die ze zelf hielp te formeren, was een mooie reddingsboei voor Van den Berg. "Ik heb er wel even over nagedacht. Als een terugkeer als schaatsster niet mogelijk is, was dit een uitstekende optie. Op deze manier blijf ik toch verbonden met de sport, houd ik contact met het wereldje. Dat vind ik heerlijk."
Van den Berg volgt als ploegleidster Pieter van Savoyen op, die stopt. In de ploeg zelf verandert er ook een en ander. Chantal van Marle vertrekt, Anneke Peters en Marlies ter Bekke blijven. De laatste twee kampten met fysieke problemen. Ter Bekke is op de weg terug, Peters wordt binnenkort geopereerd. Het tweetal wordt aangevuld met de nieuwkomers Eva Riemersma-Van Rheenen en Marleen Molenaar. Zij komen over van team Weleda.
Daarmee verandert er in de ogen van Cindy van den Berg ook iets aan de insteek waarmee straks aan het seizoen wordt begonnen. "We zijn nu voor het eerst met vier rijdsters. Daarnaast is de tijd van leren wel een beetje voorbij. De ploeg staat, nu willen we in de wedstrijden ook echt meedoen en wellicht oogsten."