Woensdag maakte Lotto bekend zich terug te trekken uit de schaats- en wielerploeg. "Het is in elk geval prettig dat we volle kracht vooruit kunnen'', aldus coach Jac Orie, die ook directeur is van de schaatsers. "Ik waardeer het enorm dat Jumbo momenteel zijn nek uitsteekt, waardoor wij als schaatsploeg op onze olympische successen kunnen voortborduren."

Lotto nam in de zomer van 2014 het initiatief tot de vorming van de sportteams. Nu dat organisatiemodel is neergezet, vindt de Nederlandse loterij het tijd plaats te maken. Jumbo was al een tijd in gesprek met Team Oranje over een prominentere rol. In de nieuwe verbintenis is ook afgesproken om te kijken naar een nieuwe en verbeterde opzet van de combinatieploeg.

"In de afgelopen vier jaar hebben we samen met het schaats- en wielerteam veel bereikt en een nieuw organisatiemodel neergezet voor de Nederlandse sport door twee disciplines te combineren. Dat is uniek en succesvol gebleken'', zegt De Jong. "Door terug te treden als hoofdsponsor geven we de ruimte aan een ander om onze rol over te nemen.'' 

Het schaatsteam van LottoNL-Jumbo won onder leiding van coach Jac Orie op de Winterspelen van Pyeongchang vier gouden medailles.