De allerlaatste maand van het schaatsseizoen begon met het WK Allround. Sven Kramer eiste in Berlijn zijn achtste wereldtitel op en sluit niet uit dat dat er zomaar eens tien zouden kunnen worden. De rijder van Team LottoNL-Jumbo gaf voorafgaand aan het toernooi toe dat het wat hem betreft saai mocht blijven. Door de afzegging van Denis Yuskov en een bizarre val van Bart Swings leek hij op zijn wenken bediend te worden.
Het brons was voor Jan Blokhuijsen, maar de tegenstand kwam voor Kramer toch vooral uit Noorse hoek. Sverre Lunde Pedersen pakte het zilver, maar hoopt Kramer in de toekomst nog eens te kunnen verslaan.
Ook de Nederlandse vrouwen wisten prijzen te pakken op het Duitse ijs. In het eindklassement eindigden Ireen Wüst en Antoinette de Jong op plaats twee en drie. Wüst sprak van een mooi toernooi, waarin ze waardig verloor van haar oppermachtige concurrente Martina Sablikova.
Gelijktijdig was in Den Haag de Kunstrijweek in volle gang. Niki Wories en Thomas Kennes wisten daar tijdens het ONK hun status als favoriet waar te maken en waren ruimschoots de beste. Ook zorgden de deelnemers aan het NK Showrijden voor spektakel op het ijs, en dat leverde mooie plaatjes op.
Een week later stond het WK Shorttrack op het programma. Sjinkie Knegt en Jorien ter Mors waren om uiteenlopende redenen niet van de partij in Seoul en dus waren de Nederlandse ogen vooral gericht op Suzanne Schulting. Tijdens haar WK-debuut werd ze vijfde en won zelfs de afsluitende 3000 meter. De underdogrol is ze in ieder geval kwijt.
In hetzelfde weekend werd op het ijs van Thialf de World Cup-finale langebaan verreden. Kjeld Nuis wist tijdens het toernooi de Grand World Cup, een overkoepelende prijs binnen de wereldbeker te innen en spreekt van zijn beste seizoen ooit. Ook waren er topprestaties van Ronald Mulder, die met het einde van het seizoen in zicht op zijn beoogde niveau had. Irene Schouten wist na een val op miraculeuze wijze toch de mass start te winnen.
Naast die mooie races was maart helaas ook de maand van de dopingschandalen. De positieve dopingtesten van Pavel Kulizhnikov en Semen Elistratov, Ekaterina Konstantinova en Ekaterina Bobrova zorgden voor boze reacties in schaatsland. Onder meer Kjeld Nuis, Espen Aarnes Hvammen en Jeroen Otter spraken zich uit over de situatie. Kulizhnikovs coach Dmitry Dorofeyev sprak daarentegen van een ‘slechte grap’.
De dopingzaken bleven niet binnen Russische grenzen. Marathonschaatser Thom van Beek werd beschuldigd van het gebruik van EPO. Van Beek ontkent en zegt verbijsterd te zijn over de bevindingen.
Met het einde van de winter is het ook tijd om afscheid te nemen van de stoppende schaatsers. Stefan Groothuis, Margot Boer, Bob de Jong, Diane Valkenburg en Wouter olde Heuvel gaven aan hun schaatsen in de wilgen te hangen.