Ze zijn met zijn tweeën in Italië, Swings en zijn coach Marc Otter voor de vierde langebaanwedstrijd in Swings' leven. Hij staat pas acht weken op het ijs en heeft twee wedstrijden in Eindhoven gereden (waaronder het Belgisch Kampioenschap) en een wedstrijd in Erfurt, waar hij zich plaatste voor het EK Allround. Dat kwam als een verrassing, want twee dagen ervoor was hij nog ziek.
Ze benaderen het kampioenschap anders dan de Nederlandse schaatsprofs. Ze zijn pas op woensdag aangekomen en reizen niet met de auto van hun hotel naar de ijsbaan, maar zitten tussen de toeristen en bergbewoners in het stokoude treintje dat Soprabolzano met Collalbo verbindt. Voor Swings is dit EK slechts een tussendoortje in de opbouw van zijn inline-skateseizoen.
"De vorm van het WK in Colombia (waar hij tweemaal goud won - red.) is er niet meer", legt hij uit. Swings' doelen zijn dus bescheiden op het allroundkampioenschap. Hij wil graag bij de beste achttien in het eindklassement rijden omdat hij dan een tweede Belgisch startbewijs voor de World Cups binnensleept. Dan kan zijn trainingsmaatje Ferre Spruyt ook mee het internationale schaatscircus in.
Het schaatsen heeft hem altijd getrokken. "Ik keek vroeger altijd al naar het schaatsen op de NOS. En in de jeugd reed ik bij het skeeleren tegen Koen Verweij en die zag ik dan een half jaar later ineens op televisie." Bovendien biedt schaatsen de mogelijkheid om aan de Olympische Spelen mee te doen. Daarom zijn al veel inline-skaters Swings voorgegaan.
De 19-jarige Leuvenaar is dus ambitieus. In de toekomst zal hij zich meer op schaatsen gaan richten. Zijn trainer Otter verwoordt het duidelijk: "De tijden van Bart Veldkamp moeten uit de boeken." Kortom: het is tijd voor een echte schaatsbelg.