De Utrechtse Studenten Schaatsvereniging ‘Softijs’ en de Delftse Schaatsvereniging ‘Effe lekker schaatsen’ namen samen de organisatie van het evenement op zich. Het resultaat: Een spannend toernooi met een studentikoos gezellig sfeertje langs de Ireen Wüst IJsbaan. 

Zoals verwacht gingen de studentenploegen natuurlijk niet onder hun eigen naam van start. Een aantal ludieke deelnemers waren: De Rode Duivels, Easypeasy, De Dolle drieling, IJsbrekers en Snel Genoeg.

Bij de heren verschenen er twaalf ploegen aan de start van de team pursuit. De trein uit Delft ging er in een tijd van 4.22,81 met de titel vandoor. De Delftse ploeg, beter bekend als ‘#lifestyle’ bleef ‘Softijs Bierteam’ (4.23,75) uit Utrecht daarmee nipt voor, zij pakten het zilver. Het brons ging in 4.27,24 naar ‘Skeuvel sneltrein’ uit Enschede.

Ook tien damesploegen maakten zich in Tilburg op voor de strijd om de Nederlandse titel. ‘Jong Rood’ van Softijs in Utrecht ging er in 3.48,77 met de overwinning vandoor. Het zilver ging naar een gemengde ploeg uit Utrecht en Eindhoven (4.04,29) die onder de naam ‘Softcrisis’ gezamenlijk en niet zonder succes ten strijde trokken. Het brons was voor ‘Retrosharpshooters’ van SKITS uit Amsterdam die aanvankelijk als de favoriet werden gezien. Een valpartij in de beginfase van de wedstrijd gooide echter roet in het eten, maar in een tijd van 4.12,68 wisten zij toch het podium te halen.

Voorafgaand aan de ploegenachtervolging stond er ook nog een individuele wedstrijd op het programma waar alle schaatsende studenten van Nederland aan deel konden nemen. Van beginnende wedstrijdrijder tot studenten uit een baanselectie; ze verschenen allemaal aan de start. De dag werd natuurlijk op zijn students afgesloten met een feestje in het IJsbaan café.