Na het vertrek van hoofdcoach Robin Derks, die naar Team Reggeborgh is overgestapt, hebben directeur Gerard Kemkers en Van der Ploeg een profiel opgesteld van de nieuw aan te trekken coach. "Stefano kwam voor op de lijst van kandidaten en bleek uiteindelijk de meest ideale man voor de functie. Hij stond bovendien te trappelen om verder te gaan in dit vak en zijn passie te kunnen overbrengen. Dat was aan alles te merken. Het leuke is dat hij nu ook een aantal rijders weer tegenkomt van zijn periode bij KTT Midden-Oost", vertelt Van der Ploeg.
Donagrandi is verguld met de kans bij TalentNED. “Mijn plek is veel meer bij de talenten dan bij de topschaatsers. Ik heb gemerkt dat ik het leuker vind om van grove stenen diamanten te maken, dan om sporters die al diamanten zijn alleen een beetje op te poetsen. Ik vind het belangrijk dat sporters zelf keuzes leren te maken. Ik wil de rijders niet vasthouden, maar ze juist door laten stromen. Mijn doel is dat ze zonder mij kunnen. Ze moeten zelf beslissingen leren maken.”
Het door laten stromen van talentvolle schaatsers is het doel van TalentNED. “Ik vind het mooi dat schaatsers bij TalentNED echt de kans krijgen om te groeien, zowel op fysiek als op mentaal vlak. Daarmee biedt TalentNED een goede tussenstap. De schaatsers van TalentNED hebben goed gepresteerd de afgelopen jaren. Ik hoop dat we die prestaties kunnen evenaren. Ook de doorstroom naar de topteams is indrukwekkend. Het wordt wel moeilijk voor iedereen om een plek bij een topteam te bemachtigen, maar we gaan er voor!”