Met de Staatsloterij krijgt het shorttrack een sponsor die zich graag via sport wil profileren. ”Fietsen en voetbal zaten al in het pakket, maar de derde oer-Hollandse sport schaatsen ontbrak nog”, aldus Arjan van ’t Veer, directeur Corporate Affairs van de Nederlandse Staatsloterij.

“De ISU World Cup Finale Shorttrack in eigen land is een prachtige mogelijkheid om de eerste stappen in de schaatssport te zetten. Shorttrack is spektakel, zit in de lift en heeft aansprekende boegbeelden als Jorien ter Mors en Sjinkie Knegt, sportman van het jaar 2015.”

Jorien ter Mors won afgelopen weekend de nationale titel. Sjinkie Knegt kwam op het KPN NK Shorttrack niet in actie vanwege griep, maar is er veel aangelegen om als regerend Europees en wereldkampioen ook in 2016 te pieken.

De finalewedstrijd van het World Cup Shorttrack-circuit wordt voor de tweede keer in Nederland gehouden. Ook in 2012 was de Sportboulevard in Dordrecht bij dit evenement drie dagen lang uitverkocht.

Directeur sponsoring Mark Versteegen van KPN is ook verheugd met de komst van Staatsloterij als sponsor van de World Cup. "Het is fantastisch dat een mooi Nederlands merk als Staatsloterij zich ook aan het shorttrack verbindt. Het is voor de sport goed als meerdere A-merken de sport oppakken en samen naar een nog hoger niveau willen tillen."

"Deze ontwikkeling past precies in het eerder door de opgestelde KNSB plan 'Van Podium tot Podium', waar de schaatssport door meerdere oerhollandse merken wordt ondersteund van de breedte naar de top en van discipline tot discipline."