De KNSB Schaatsweek vindt dit jaar plaats van 26 december 2012 tot en met 6 januari 2013. Tijdens de KNSB Schaatsweek wil de KNSB iedereen laten zien hoe mooi, leuk en spannend schaatsen is, een week waarin de promotie van het schaatsen in al zijn facetten centraal staat.

Paul Sanders, directeur van de KNSB: "Nederlanders houden van schaatsen, het zit in ons DNA. Tijdens de KNSB Schaatsweek zijn in het hele land verenigingen, ijsbanen en andere partijen druk met de organisatie van allerlei schaatsactiviteiten. In deze week zullen die activiteiten in de spotlight staan."

"Het gaat om schaatsactiviteiten die dan in het land plaatsvinden om schaatsen te kijken of om zelf te schaatsen. Hiermee wil de KNSB zichtbaar maken hoe mooi de schaatssport is en daarmee zo veel mogelijk mensen interesseren voor deze prachtige sport."        

Samen met haar partners laat de KNSB zien welke activiteiten je kunt bezoeken of waar je aan kunt meedoen in de KNSB Schaatsweek. Zowel topsportevenementen om naar schaatsen te kijken, als activiteiten om zelf te schaatsen. Denk aan de activiteiten op IJSTIJD! Banen op de lokale marktpleinen, clinics van de KPN Junior Schaatsclub en meer.

In de KNSB Schaatsweek van dit seizoen vinden onder andere de KPN NK Marathon, KPN NK Allround, KPN NK Mass Start en KPN NK Sprint plaats. Daarnaast vinden er elk jaar tijdens de KNSB Schaatsweek kwalificatiewedstrijden plaats voor het tweede deel van het seizoen.