Waar het allemaal begon... Antoinette de Jong keek voorafgaand aan de Spelen terug op de lange weg naar Beijing. 

Ook in China zelf was de weg van het olympisch dorp naar de ijsbaan een hele route. De strenge coronamaatregelen zorgden ervoor dat de sporters en begeleiding weinig van de stad te zien kregen. 

Gelukkig was er in het dorp toch nog wat bewegingsruimte. Bijvoorbeeld om een mooie fotoshoot te doen met twee olympisch kampioenen. Kjeld Nuis nam het advies van Ireen Wüst ter harte en dat leverde hem ook goud op. 

Voor Sverre Lunde Pedersen was zijn optreden in China geen zekerheidje. De Noor lag afgelopen zomer nog in de lappenmaand na een fietsongeluk. De gouden medaille op de ploegenachtervolging was een droom die uitkwam. En ook zijn zoontje Svein kon delen in de prijzen!

Every day is leg day gaat naast Joey Mantia ook op voor Martina Sablikova, die brons wist te winnen op de 5000 meter. Zoek de verschillen 😉

De thuisblijvers waren trots op hun kampioenen. Melle van 't Wout en Koen Verweij moedigden thuis vanaf de bank hun vriendinnen aan naar relaygoud op de shorttrackbaan en zilver op de 1000 meter. 

Ook deze Olympische Spelen zijn er weer dromen uitgekomen. Bijvoorbeeld die van Bart Swings. Wil iemand hem even knijpen daar op de hoogste trede van het podium?