Sábliková is met de World Cup-finale in het vooruitzicht niet meer in te halen in het klassement op de 3000/5000 meter. De Tsjechische reed vrijdag de vijf kilometer tegen Claudia Pechstein, die als derde eindigde. De Duitse finishte in 7.05.37.
De vierde tijd was voor Masako Hozumi (7.10.61), wat betekent dat Annouk van der Weijden de vierde tijd van de dag heeft gereden. In de B-groep reed de rijdster van Team Op=Op Voordeelshop 7.07.28. Beste Nederlandse in de A-groep was Diane Valkenburg, die als zevende eindigde met een tijd van 7.14.96.
Valkenburg en Van der Weijden plaatsten zich daarmee - samen met Jorien Voorhuis, die in de B-groep met een tijd van 7.10.92 tweede werd - voor de WK afstanden, die van 22 tot en met 25 maart in Heerenveen plaatsvinden.