“Laat Marchetto aanblijven als trainer van de middellange en lange afstandschaatsers. Hij kan ons het beste naar succes bij de Olympische Spelen van 2018 leiden”, schrijft de groep ondertekenaars, die naast Rumyantsev en Graf gevormd wordt door Yuliya Skokova, Danil Sinitsyn, Natalia Voronina, Margharita Ryzhov, Anna Chernova en Danilo Semeriko.
Ook de manier waarop de schaatsers het nieuws over het vertrek van Marchetto hoorden, is niet goed gevallen. “We hebben het in de media moeten lezen. Vandaar ook deze actie. We hebben niets meer te verliezen”, zegt Rumyantsev tegenover het Russische rsport.
Los van de wens om de samenwerking met Marchetto voort te zetten, ziet de groep het niet zitten in coach Pawel Abratkiewicz, die de Italiaan zou moeten opvolgen. “Hij is een specialist op het gebied van de sprint en heeft geen ervaring met lange afstanden. Wij zien dan ook geen toekomst in hem als onze trainer.”