Vanaf dit seizoen slaan langebaan- en marathonploeg Team FrySK en Team A6.nl/ KMC de handen ineen. De schaatsers sluiten aan bij de trainingen van Siep Hoekstra, terwijl Henkjan Meijer namens A6.nl/ KMC een groot deel van de organisatie voor zijn rekening neemt. Meijer legt uit waarom hij contact legde met de Friese ploeg: “Ik kwam erachter dat het eisenpakket van de rijders behoorlijk groot is. Een zelfstandig marathonteam moet veel organiseren: trainingen, coaches, faciliteiten, trainingskampen”, vertelt Meijer. “De schaatsers zelf willen ook vaak de marathon combineren met de langebaan.”

Bovendien zat Meijer nog iets anders dwars: “Bij de vrouwen is een aantal ploegen de laatste jaren heel dominant, dat is niet goed voor de sport. Wij willen het marathonschaatsen evenwichtiger maken.”

In zijn zoektocht naar een partner kwam Meijer bij Team FrySk uit, mede door het niveau van de ploeg. “Acht tot tien jongens kunnen een 1500 meter in 1.50 rijden en de vijf kilometer tussen de 6.20 en 6.40 afwerken. Als de marathonrijders met hen trainen, maak je elkaar alleen maar beter. En hoewel Siep heel rechtlijnig kan zijn, hebben we op alle vlakken dezelfde visie.”

Het mannenkwartet bestaat uit Ruben Ligtenberg, Colin Duivenvoorden, Miguel Bravo en Joost de Jong. Hoewel Ligtenberg (22 jaar) afgelopen winter de beste resultaten behaalde uit zijn carrière (zevende op de Aart Koopmans Memorial, zesde tijdens de vijfde Grand Prix in Lulea), kon hij geen onderkomen vinden na het stoppen van Team Sprog. Anderhalve week geleden viel hij hard tijdens de finale van de Marathon Inline Cup, met twee gebroken kaakkopjes en een scheurtje in zijn schedel tot gevolg. Gelukkig heeft hij inmiddels zekerheid over zijn toekomst én Meijer goede hoop dat hij de eerste Cup-wedstrijd in Amsterdam haalt.

Joost de Jong
Hoe de samenwerking er in de praktijk uitziet: De Jong traint tussen de mannen van Team FrySk. | Foto: Neeke Smit

Ook de 22-jarige Duivenvoorden komt uit de lappenmand. Hij is herstellend van een knieoperatie, maar maakt grote stappen. Aangevuld met Joost de Jong (24) en Miguel Bravo (27) willen zij het de topteams lastig maken. Al is de hoop dat Bravo weinig marathons rijdt, want dat zou betekenen dat de Portugees debuteert op de Spelen.

Net als vorig jaar maken de Italiaanse Laura Lorenzato (26), die eveneens in Milaan wil schitteren, en Arianna Pruisscher (27) onderdeel uit van A6.nl/ KMC. Pruisscher liep vorig jaar zomer een hersenschudding op en kende een lange revalidatie. Ze heeft de weg omhoog gevonden en lijkt klaar voor het marathonseizoen. Bij dit duo komen vanuit Team FrySk Esmee Visser (29) en Reina Anema (32), twee vrouwen die zowel op de langebaan als de marathon uit de voeten kunnen, en Julia Nizan. De 22-jarige Française is een talent op de inlineskates en wil nu ook op het ijs progressie boeken.

Arianna Pruisscher solo onderweg in Amsterdam
Vorig jaar vocht Pruisscher niet met haar collega's, maar tegen zichzelf. | Foto: Neeke Smit

Met deze selectie en de samenwerking met Team FrySk wil A6.nl/ KMC zich nadrukkelijk laten gelden op zowel de marathon als de langebaan. "Wij kijken verder dan komend seizoen en bouwen aan een duurzame toekomst waarin talentontwikkeling, vernieuwing en internationale doorbraken centraal staan."