De reden voor het afhaken van Boeve is duidelijk. De 25-jarige schaatser uit Kampen ondervond al sinds het seizoen 2009-2010 last van een blessure, een zogenaamde zwabbervoet. Inmiddels is duidelijk dat er niet direct uitzicht is op herstel, en dat was voor Roy Boeve aanleiding een drastisch besluit te nemen. Hij stopt per direct, stelt ploegleider Jan-Eise Kromkamp. "Maar Roy treedt voor de rest van het seizoen wel toe tot de begeleiding van het team."

Kromkamp senior noemt het stoppen van Boeve 'triest'. "Zo’n jonge vent, dat is echt heel jammer. Ik zag er een uitdaging in hem weer aan het schaatsen te krijgen. Hij had in ieder geval alweer het plezier hervonden, en dat is heel belangrijk. Maar Roy stelde zichzelf ook doelen, en daaraan kon hij niet meer voldoen."

Roy Boeve maakte voor het vijfde achtereenvolgende seizoen deel uit van het A-peloton. In die vijf jaar reed hij ook voor vijf verschillende ploegen: De Hypotheker, Beelen Sloopwerken, Safan, BAM en nu dan Habovo/Bwaste.

Zijn grootste successen behaalde Roy Boeve in het pak van Hypotheker. In februari 2007 won hij twee cupwedstrijden op rij. Daar kwam het jaar daarop namens Safan nog een zege bij in de Super Prestige op Flevonice. Boeve werd die winter ook de nummer drie van het Nederlands kampioenschap op natuurijs, waarin hij op de Oostvaardersplassen alleen Sjoerd Huisman en Arjan Stroetinga moest laten voorgaan. Daarnaast behaalde Boeve nog eens acht podiumplaatsen.

De laatste wedstrijd van Roy Boeve was de nieuwjaarswedstrijd van 1 januari op Flevonice. Na zeven ronden moest hij daarin afstappen.

Het team van Habovo/Bwaste gaat verder met de rijders Timo Verkaaik, Erwin Mesue, Engbert de Vegt en Nick Uithoven.