Met een brede glimlach stond Renz Rotteveel na afloop van zijn 5 kilometer in de catacomben van Thialf. "Ik heb twee afstanden gereden en twee keer een PR. Op de vijf kilometer rijd ik er zelfs twee seconden af en dat is toch een flinke hap. Ik ben meer dan tevreden."

Met een duidelijk strijdplan was Rotteveel eerder vandaag zijn 5 kilometer-rit ingegaan. "Ik reed tegen Ted Jan Bloemen en wist dat hij zich ten doel had gesteld om zijn achterstand op mij goed te maken. Als ik hem dus zou voorblijven dan wist ik dat goed bezig was. Gedurende de race had ik nog wel een aanval van Ted Jan verwacht, maar het ging zo lekker dat ik makkelijk voor wist te blijven. Dit was echt zo'n race waarin eigenlijk alles lekker liep."

Rotteveel is het NK Allround redelijk onbevangen ingegaan, maar wel met een duidelijk doel voor ogen. "Vorig jaar heb ik natuurlijk het EK al mogen rijden en mijn voorseizoen was goed dus dan ga je wel voor een EK ticket. Ik sta er nu goed voor, maar ik ga er niet vanuit dat de buit al binnen is. Eerst moet ik nog een goede tweede dag rijden, maar als het zo gaat als vandaag dan moet het goed komen. Uiteraard ga ik dan voor het podium, maar met een vierde plek en een EK-ticket ben ik ook dik tevreden."