De Duitse rijders toonden zich de sterksten bij de eerste wedstrijd in de German Inline Cup, traditioneel de eerste grote internationale wedstrijd van het seizoen.

Bij de mannen moest de Fransman Elton de Souza na een halve marathon gereden te hebben zijn meerdere erkennen in Rijhnen. De rijder die vorig jaar nog als tweede over de streep kwam, was de snelste in de sprint. Severin Widmer uit Zwitserland legde beslag op plaats drie.

Rumpus won de 'Berliner Halbmarathon' voor het tweede jaar op rij. In de eindspurt was ze haar landgenoten Sabine Berg en Josie Hofmann te snel af. Met de tijd van 36,46 minuten bleef Rumpus slechts twintig seconden boven het parcoursrecord dat sinds 2005 op naam staan van Jana Gegner.

De German Inline Cup is traditioneel de sterkste inline-skatecompetitie ter wereld. Naast de halve marathon van Berlijn staan er dit seizoen nog drie wedstrijden op het programma alvorens de eindwinnaar bepaald wordt.

Op 1 mei doet het peloton Frankfurt aan. Koblenz is op 18 mei het toneel van de derde race en op 27 september keert men terug naar Berlijn voor de afsluitende marathon.