De mass-startcompetitiewedstrijden zijn gekoppeld aan marathonwedstrijden in de KPN Marathon Cup. Het deelnemersveld zal worden verdeeld in een A- en een B-groep. In de A-groep starten komende zaterdag bij de dames onder anderen Rixt Meijer (winnares van afgelopen weekend), Mariska Huisman, Irene Schouten, Carien Kleibeuker en de Amerikaanse Heather Richardson.
Bij de heren zijn Jorrit Bergsma, Bob de Vries, Arjan Stroetinga, Gary Hekman Ingmar Berga, Chrispijn Ariëns, Jan Blokhuijsen, Bob de Jong en de Belg Bart Swings de blikvangers.
De mass-startcompetitie zal in totaal bestaan uit drie wedstrijden. De start is in Den Haag, daarna volgt op 22 november een wedstrijd in Hoorn en op 20 december is de laatste van de drie competitiewedstrijden in Groningen.
Bij de mass starts wordt niet alleen gestreden om de zeges in de koersen en de competitie, maar er zijn ook tickets voor de World Cups te verdienen. De winnaars bij zowel de dames als de heren van de eerste twee competitiewedstrijden zullen worden opgenomen in de voorselectie van de World Cups in Berlijn (5-7 december) en Heerenveen (12-14 december).
Daarnaast zijn er startbewijzen voor het KPN NK Mass Start te behalen. Dat NK wordt op 18 januari 2015 in Groningen gehouden, samen met het KPN NK Sprint.
De prestaties tijdens het KPN NK Mass Start zijn weer belangrijk om geselecteerd te worden voor het ISU WK Mass Start dat op 15 februari in Heerenveen als onderdeel van het WK Afstanden gepland staat..