"Ik voelde mijn vorm de weken richting het NK echt groeien. Na mijn goede stabiele seizoen van vorig jaar wilde ik nu voor een podiumplaats gaan", zegt Hospes. De sprinter van beslist.nl kon de rappe 35,35 van de trainingswedstrijd zes dagen voor het NK 500 meter niet overtreffen. Hij vond zichzelf pas terug op de achtste plaats na twee omlopen.

"De dag na die 500 meter kwamen er al mensen naar mij toe die zeiden dat ik met een hele korte slag reed. Dat paste totaal niet bij mijn gevoel. Ik snapte er niks van", vertelt Hospes. "Toen heb ik de beelden erbij gepakt en zag ik dat het klopte wat zij zeiden. Het was een rare gewaarwording dat je gevoel zo anders is dan de beelden laten zien."

Vrijwel geen moment zat de 26-jarige pupil van Gerard van Velde in de put. De maandag na het teleurstellende weekend begon hij met hard trainen en slijpen aan de punten waar het bij het NK op was misgelopen. "Ik was in vorm, maar op details ging het mis. Ik wist meteen hoe het beter kon."

De periode daarna trainde hij veel met het beslist.nl developmentteam, omdat het grootste deel van zijn team in Aziƫ zat en Michel Mulder nog in Argentiniƫ verbleef voor de WK inline-skaten.

"Toen ik de eerste keer in de auto stapte om in de vroege ochtend op Kardinge te schaatsen deed ik dat natuurlijk niet met een grote glimlach", geeft Hospes eerlijk toe. "Alleen toen ik daar het ijs opstapte trof ik een groep jonge honden die heel graag willen en een goed niveau hebben in de training. Dat samen met de gedreven coaching van Erwin ten Hove maakte het tot een fijn trainingsblok."

Tussen het harde trainen door bekeek hij de eerste twee World Cups als schaatsliefhebber. "Ik kijk met name naar de allersnelste jongens. Van mannen als Kulizhnikov en Smeekens kan ik zeker nog dingen leren." De mindere goden konden hem minder bekoren. "Daar kijk je toch met een dubbel gevoel naar."

Inmiddels is er ruim een maand voorbij na het NK en won hij de Holland Cup 500 meter in Dronten en was hij vorige week snel in Thialf. "Het waren vier pittige trainingsweken en ik heb het gevoel dat ik daar sterker van ben geworden."

"Het duurt nog even tot het NK sprint, maar ik zal er daar zeker staan. Mijn hoofddoel dit seizoen is de WK afstanden in eigen huis en dat kan nog altijd."