Dat nieuws maakt de 62-jarige bestuurder wereldkundig op zijn eigen website. De postie van de huidige preses van de schaatsunie, Ottavio Cinquanta, komt tijdens het aankomende ISU-congres, dat van 6 tot en met 10 juni 2016 gehouden wordt in het Kroatische Dubrovnik, vacant.

In 2002 kreeg Gailhaguet nog een zware schorsing opgelegd wegens negatieve invloed bij het kunstrijden tijdens de Olympische Spelen van Salt Lake City. Hij mocht drie jaar lang geen enkele functie vervullen in wedstrijden die de ISU zou organiseren. 

Gailhaguet is de eerste die zich openlijk kandidaat stelt voor het voorzitterschap. De Fransman heeft een verkiezingsprogramma opgesteld met als hoofdboodschap ‘verander voordat je wordt veranderd’. "Ik stel mezelf ten doel om onze leden zich te laten verenigen om de ISU op die manier klaar te maken voor de uitdagingen van de huidige tijd", laat Gailhaguet optekenen.