Na zijn zege op de slotafstand  was er veel ontlading bij de rijder van beslist.nl. "Daar zat veel zeer in, dat kwam er even uit. Ik ben blij dat ik heb bewezen dat ik gewoon goed kan schaatsen."

"Gisteren zat ik nog een beetje te klooien en dit had ik zó nodig", doelde Otterspeer op zijn overwinning op De Coolste Baan van Nederland, waarbij hij in een rechtstreeks duel goudenmedaillewinnaar Michel Mulder versloeg. "Ik heb alles in mijn rit kunnen leggen. Ik ben zo blij."

Otterspeer wist zich eerder dit jaar bij het KNSB Kwalificatietoernooi niet te plaatsen voor de olympische 1000 meter en dat liet zijn sporen na bij de sprinter. De datum van de olympische kilometer stond al maandenlang in zijn agenda.

"Sinds maart vorig jaar werkte ik al toe naar 12 februari. Het is heel lastig als je op die dag dan uiteindelijk moet toekijken. Ik heb zo vaak over die dag gedroomd, ik wilde er zó graag bij zijn. Maar ik moest verder, ik ben blij dat ik nu op dat punt gekomen ben."

Twee weken geleden gaf Otterspeer bij een wedstrijd om de Holland Cup in Den Haag aan zichzelf een signaal af dat hij weer op de weg terug was. Door zijn misgelopen olympische kwalificatie zat hij een tijd behoorlijk in de put.

"Als je het gevoel hebt dat je lekker gaat schaatsen maar het komt er net niet uit, dan is dat best pittig", legt hij uit. "Ik moet de bevestiging hebben om lekker te kunnen rijden."

Die bevestiging kreeg hij in Den Haag en komend weekend rijdt Otterspeer de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell. "Ik mag weer met 'Nederland' op mijn rug schaatsen", keek hij alvast vol enthousiasme uit naar zijn eerstvolgende internationale optreden.

"Schaatsen is weer mooi. Mijn leven viel even in duigen, maar nu is het leven weer mooi. Ik ga volgende week alles in die ritten leggen. Ik wil het seizoen afsluiten met een glimlach."