Hij zette een scherpe tijd neer, zou daarmee achter de uiteindelijke winnaar Stefan Groothuis tweede zijn geworden, maar werd gediskwalificeerd omdat hij tijdens de laatste meters richting finish de lijn tweemaal overschreed.

Nuis, die aan het begin van het jaar op basis van een beschermde status de minder hard rijdende Jan Bos in zijn plaats naar de Spelen zag gaan, vocht vergeefs tegen zijn tranen. "Dit is zó oneerlijk," snikte Nuis die het eerste gedeelte van het schaatsseizoen had gemist door blessureleed. "Ik ben weer fit, voelde me de hele week al goed en reed een sterke rit. Nadat ik over de finish kwam, hoorde ik het publiek juichen, ik voelde me heerlijk, want ik had nog nooit zo lekker gereden.

Maar dat publiek viel stil toen omgeroepen werd dat ik gediskwalificeerd werd. Onze fysiotherapeut had het al gezegd tegen me kort na de finish: ‘Je overschreed de lijn. Twee keer. Pfff, ik weet dat er al zoveel woorden zijn vuil gemaakt aan de Dokter Bibber-regel, maar wat voelt dit oneerlijk. Wat een k… regel. Nergens heb ik voordeel gehaald uit de lijnoverschrijding, wat een bullshit. Wat is dit ongelooflijk zuur."

Nuis kan door de diskwalificatie een topklassering op het NK Sprint vergeten, al staan er nog een 500 en 1000 meter op het programma. Wat voor verdere consequenties het schrappen van zijn tijd verder heeft, wist Nuis nog niet. "Daar heb ik verder nog niet over nagedacht."

Nuis komt door zijn diskwalificatie niet meer in aanmerking voor het WK Sprint. Het enige internationale podium dat wellicht nog voor hem in het verschiet ligt is de World Cup in Moskou. Daar is één aanwijsplek voor. Het kan zijn dat Nuis straks in een skate-off met onder anderen de geblesseerde Mark Tuitert en Ronald Mulder mag uitmaken wie er als vijfde rijder namens Nederland wordt uitgezonden naar die World Cup.