De ploeggenoten van Team LottoNL-Jumbo troffen elkaar ook al bij de KPN NK Afstanden. Nuis ging daarbij, in een wereldrecord op een laaglandbaan, met de zege aan de haal, terwijl Groothuis het zilver pakte. In Japan gaan de twee van start in de negende en voorlaatste rit.

Kai Verbij is de eerste Nederlander die in de A-groep in actie komt op de 1000 meter. Hij rijdt in de derde rit tegen de Duitser Samuel Schwarz. Hein Otterspeer treft in rit zeven Jeffrey Swider-Peltz uit de Verenigde Staten, terwijl Koen Verweij een race later af moet zien te rekenen met de Kazach Denis Kuzin.

Bij de dames staan op de 1000 meter twee Nederlandse onderonsjes op het programma. Sanneke de Neeling en Roxanne van Hemert treffen elkaar in de vijfde rit, terwijl Ireen Wüst en Laurine van Riessen de wedstrijd gezamenlijk afsluiten in rit tien. Marrit Leenstra heeft het ijs dan net verlaten. De Nederlands kampioene rijdt in de negende race tegen Olga Fatkulina uit Rusland.

Op de ploegenachtervolging nemen zowel de Nederlandse mannenploeg, bestaande uit Sven Kramer, Koen Verweij, Wouter Olde Heuvel en Douwe de Vries, als het vrouwenteam (Wüst, Leentra, Marije Joling en Jorien Voorhuis) het in de vijfde en laatste race op tegen Polen.

Behalve de 1000 meter en de team pursuit staat zaterdag ook de team sprint op het programma.