“In de laatste bocht dacht ik: ik pak hem. Maar die laatste tien meter voelde ik dat ik het niet ging halen. Dat is echt heel erg”, vertelde Nuis. Alleen die laatste meters van de race voelde hij iets van teleurstelling.
Toen hij op het bord zag dat hij tweede was geworden vloeide deze teleurstelling helemaal weg. “Ik mag niet klagen. Ik sluit een mooi seizoen mooi af.” Bovendien genoot Nuis ervan dat hij samen met zijn ploeggenoot het podium op mocht. “Het is echt een gevoel van: we maken ze samen af.”
Dat Nuis zo goed reed op vrijdag kwam door zijn tegenvallende rit op de 1500 meter van donderdag. “Ik baalde van gisteren. Toen ging het niet goed. Die woede daarover heb ik meegenomen naar vandaag.”
Dat hij net als vorig jaar in Inzell en zoals zo vaak dit seizoen in de Essent World Cup tweede werd, deerde hem niet. “Ik ben net 22 en heb al twee keer zilver gewonnen op een WK. Ik heb nog tijd zat om gouden medailles te winnen.”