De AEW heeft het afgelopen seizoen weer gezocht naar nieuwe talenten die zich opvallend manifesteerden. Daarbij viel het oog op een aantal dames en heren die zich al op jonge leeftijd manifesteerden.

Omdat er een duidelijke relatie tussen de AEW en natuurijs is, lag daar ook deze winter de nadruk. Naast de wedstrijden op de Weissensee werd daarbij ook nadrukkelijk gekeken naar de wedstrijden in de natuurijsperiode in Nederland.

In alfabetische volgorde zijn genomineerd:

Margo van de Merwe (21 jaar) wist zich dit jaar voorin te manifesteren op natuurijs. In nagenoeg alle grote natuurijswedstrijden wist zij zich in de top tien te melden. Ook in de wedstrijden op het ijs van FlevOnice wist de jonge Wolvegase zich van voren te manifesteren. Het lijkt een kwestie van tijd voor ze haar eerste grote overwinning (op natuurijs) zal boeken.

Karlo Timmerman (24 jaar) leek tot nu toe vooral op kunstijs uit de voeten te kunnen. De afgelopen winter bewees het tegendeel. De Groninger won in Veenoord en Haaksbergen. Op de Weissensee was Timmerman niet van het podium te slaan. Tweede in de Aart Koopmans Memorial, derde in het KPN Open NK en uiteraard een mooie zege in de Alternatieve Elfstedentocht.

Foske Tamar van der Wal (24 jaar) was bij de dames niet uit de top te verdrijven. Vooral op Nederlands natuurijs boekte ze mooie resultaten, met het Nederlands kampioenschap op natuurijs als hoogtepunt. Daarnaast bewees de jonge Grijpskerkse ook op kunstijs uit de voeten te kunnen, met een reeks aan ereplaatsen in de KPN Marathon Cup.

De jury zal zich binnenkort beraden over de winnaar van de Willem Poelstra Trofee 2011. De precieze datum en locatie waar de prijs aan één van de drie genomineerden zal worden uitgereikt, worden nog nader bepaald.

In 2010 werd Pieter Jan van Eck gekozen tot winnaar van de Willem Poelstra Trofee. Hij kreeg de prijs op het KNSB Schaatsgala van AEW-voorzitter Toine Doreleijers. Diverse marathontoppers gingen hem voor, zoals Jan Maarten Heideman, Maria Sterk en Douwe de Vries. Peter de Vries en Ruud Borst wonnen een jaar na de Willem Poelstra Trofee de Alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee. Lars Hoogenboom deed dit twee jaar nadat hij de Willem Poelstra Trofee kreeg overhandigd.