“Ik was toe aan een nieuwe uitdaging”, zei ze bij de presentatie van haar ploeg. “Ik schaats al best lang. ’s Winters rijd ik iedere week marathonwedstrijden en ’s zomers inline-marathons. Dat is eigenlijk best veel van hetzelfde”, legde Huisman uit. “Ik wilde bovendien wel eens gestructureerder trainen. Tot nu toe deed ik het zelf.” 

Huisman is niet nieuw op de langebaan. Als junior kwam ze van Jong Oranje over naar het professionele DSB-team, maar daar kon ze haar draai niet vinden. Vorig seizoen reed ze op de KPN NK Afstanden al wel een drie kilometer, maar die viel tegen. Deze winter bereidde ze zich als een langebaner voor op het seizoen, maar ze weet nog niet goed wat ze kan verwachten.

“Ik weet nog niet waar ik sta.” En hoewel ze een stuk ouder is dan haar jonge ploeggenoten voelt ze dat wanneer het op de ijstrainingen aankomt niet echt. “Ik kan nog veel van ze leren, hoor. En soms is het ook
andersom. Dan leren ze van mij.” 

Een belangrijke reden voor De Wit om Huisman bij de ploeg te halen was voor Irene Schouten. “Ik zocht iemand die bij Irene paste.” En omdat ook Schouten zowel op marathons als op de inline-skates acteert kunnen de twee elkaar ook op de langebaan goed aanvullen. Haar avontuur op de langebaan betekent niet dat Huisman geen marathons zal rijden. Integendeel, in principe wil ze de volledige KPN Marathon Cup rijden. “Dat kan. Ik schakel best wel snel. Ik denk dat het goed te combineren is, zeker nu de kalenders beter op elkaar zijn afgestemd.”