Nadat de sporters met één bus en drie auto's naar Friesland waren gereden, werd het evenement om 10.00 uur officieel geopend. Dit werd gedaan door een politieteam uit de regio Friesland. De agenten brachten met veel licht en een hoop lawaai op en motor de vlam binnen.
Vervolgens was het de beurt aan de sporters die als eerste van start zouden gaan, om zich om te kleden en aan de warming-up te beginnen. Alle deelnemers werden ingedeeld op basis van zijn of haar persoonlijk record in de desbetreffende divisie, waarna de wedstrijden om 10.30 konden beginnen.
De elf schaats(t)ers gaven alles om hun race winnend af te sluiten en hebben samen met hun fans en familie een leuke dag beleefd. Met vaantjes en medailles in de tas werd de dag afgesloten om vervolgens allemaal tevreden huiswaarts te keren.