Het betekende de eerste zege van het seizoen voor de blauw-oranje formatie en gelijk ook de eerste in de nog korte carrière van Mooijman. Reed ze in het verleden nog marathons bij de pupillen, pas sinds 2023 is haar naam weer terug te vinden in de uitslagenlijsten van het 6-banentoernooi, de regionale competitie in Noord- en Zuid-Holland.
In de zomer maakt ze veel uren op de fiets op het hogere amateurniveau. “Daar heb ik een goede basisconditie opgedaan”, vertelt ze enthousiast. In haar tweede seizoen bij de beloften heeft ze bij Wokke Vastgoed intussen haar draai gevonden. “De schaatstechniek moet ik nog meer onder de knie krijgen en dat gaat gelukkig steeds beter. Dit seizoen herstel ik daarom ook makkelijker, maar het blijft wel zwaar hoor, zo’n marathon.”
Daar was in de wedstrijd over zestig rondjes weinig van te merken. “Het plan was niet anders dan normaal: de beuk erin en om beurten aanvallen”, aldus Mooijman. In de finale betaalde dat zich uit. Haar medevluchters liet ze achter zich en gedecideerd gleed ze de laatste rondes door met rondjes. De achterop komende Eva-Sofie Elferink hield ze knap op afstand, terwijl de rijders in het peloton een wapenstilstand in acht hielden tot de bel. Klassementsleidster Amber van der Meijden won uiteindelijk de sprint om de derde plaats.
Mooijman stond tegen die tijd al uit te hijgen bij haar ploegleider, blij dat haar aanval dit keer werd beloond. Vorig jaar was dat vaak namelijk net niet het geval. “Toen moest ik ook een keer de laatste rondjes in mijn eentje rijden, maar toen redde ik het niet. Nu zei ik tegen mezelf dat ik goed moest blijven schaatsen, een mooi tempo houden en hopen dat ik het haal. Toen ik de staart van het peloton zag bij het uitkomen van de bocht wist ik dat het wel eens wat kon worden.”
En dat lukte uiteindelijk dus ook. Zonder afzakkende ploeggenoten knapte ze de klus in haar eentje. “De ploeggenoten zag ik afstoppen, dus het ging prima zo. Als ik heel moe was geweest, was het misschien een ander verhaal geweest, maar nu kon ik goed door blijven rijden." Daarmee gaf Mooijman Wokke Vastgoed de eerste zege van het seizoen.
Die sponsor zal daarmee tevreden zijn over de overstap van Hoorn naar Leeuwarden. Vanwege de Vier van Noord-Holland, die in het 'vaste' wedstrijdweekend van de Sjoerd Huisman Bokaal valt, is de reguliere wedstrijd om de Marathon Cup dit jaar komen te vervallen. De finalewedstrijd van de vierdaagse is nu op zondagmiddag 23 november.
Bekijk hier de uitslagen.