"Hein en Sjoerd doen het goed", concludeert Van Velde. "Er zijn zeven à acht rijders die strijden om tickets voor het WK. Het is mooi dat we daar twee rijders tussen hebben zitten." Ook over Jesper Hospes is Van Velde ook meer dan tevreden. Hospes werd bij de eerste 500 meter tweede. "Jesper is hier voor de 500 meter. Die doet niet mee voor WK-plaatsing."

Een moeilijker KPN NK Sprint kent Michel Mulder. Hij leek in de aanloop naar het sprintkampioenschap in goede vorm te steken. Zowel op de 500 als op de 1000 meter reed hij snelle tijden in trainingswedstrijden. Op de eerste dag van het KPN NK Sprint kwam Mulders goede vorm er niet uit.

Dat ligt, zo denkt Van Velde, voor een deel aan de druk waarmee een titeltoernooi gepaard gaat. "Hij heeft te gehaast gereden. Meer mensen, zoals Jan Smeekens, hebben er last van." Na de eerste dag van het KPN NK is de doelstelling van Mulder anders. "Zijn kansen voor het WK zijn bekeken", zo stelt Van Velde vast. "Hij richt zich nu op de World Cup 500 meter."