De 25-jarige Zwollenaar, die in de finale van de 200 meter als zevende eindigde, zit in de eindstrijd met Andres Muñoz (COL), Enrique Flores (VEN) en Lo Wei Lin (TPE).
Mulder eindigde in de zevende heat van de series als tweede achter Andrea Angeletti. De andere Nederlander, Mark Horsten, wist zich niet te plaatsen voor de finale.
"Voor de race was ik erg zenuwachtig", zei Mulder na afloop. "Ik weet dat dit mijn beste afstand is en het moest dus gebeuren vandaag. In de finale is alles mogelijk."
De Nederlandse dames Bianca Roosenboom en Manon Kamminga wisten de halve finale niet te halen. Zij werden in de serie's uitgeschakeld.
Nederlandse dames wisten zich wel te plaatsen voor de finale van de aflossingskoers. Ook de junioren mannen gaan nog voor een medaille.
De senioren mannen staan niet in de eindstrijd, zij hadden de pech van een hele sterke serie van onder andere Colombia, Italie en titelverdediger Nieuw Zeeland.
Ook kon het team niet beschikken over Michel Mulder, omdat hij later op de dag in de finale van de 500 meter staat.