Voorspelling vrouwen relay
🥇 Nederland
🥈 Canada
🥉 Italië
Voorspelling 500 meter mannen
🥇 Jens van 't Wout
🥈 Steven Dubois
🥉 Pietro Sighel
Voorspelling vrouwenrelay
“Waar ik het meest benieuwd naar ben, is of de bondscoach het zal aandurven om Suzanne Schulting op te stellen in de relayfinale. Het zou belachelijk zijn als dat niet gebeurt. Of ze nu wel of niet zo laat bij het team is ingestroomd, maakt helemaal niets uit. Het gaat erom dat je de kans op goud zo groot mogelijk moet maken, en dat is nou eenmaal met Suzanne in de ploeg, op de plaats van Zoë Deltrap. Het kan bepalend zijn voor goud of zilver, daar ben ik van overtuigd.
Een medaille is zeker haalbaar, met of zonder Schulting. De verdeling? Nederland zat met Italië in de halve finale. Canada en Korea waren toen al in de andere halve finale wel seconden sneller. Aangezien de drie kilometer een sprintafstand is, zal het er hard aan toegaan. Met Suzanne wordt het winst, gevolgd door Canada en de Italiaanse ploeg."
Voorspelling mannen 500 meter
“Op het EK heeft Jens van ’t Wout zijn broer een beetje aan een medaille kunnen helpen, maar dat hoeft hij op de Olympische Spelen niet te proberen. Hier is het even een ander niveau dan in Tilburg. Volgens mij zal Melle zeker de halve finale halen, omdat hij ontzettend goed aan het rijden is. Als het meezit, schuift hij zelfs door tot in de finale. Lukt dat, dan kom-ie wel tekort voor een plak en eindigt hij als vierde.
Jens doet het weer. Ik heb voor de Spelen aangegeven dat hij de 500 meter naar zijn hand zou zetten. Zijn snelheid is fantastisch, hij hoeft niet meer na te denken maar slechts gas te geven om naar de finish te rijden. In dat geval is hij ongrijpbaar. In de heats reed Steven Dubois iets sneller. Waarschijnlijk troeft hij Jens bij de start nog af, daarna passeert Jens hem eenvoudig en is de strijd gestreden. En Pietro Sighel verovert brons, dat verdient die gast. Het heeft hem het hele toernooi niet meegezeten, op de gouden medaille van de mixed team relay na dan. Bij hem is het vaker alles of niets.”