"Het was een hele goede race, maar het was een ronde te lang", vertelde Leenstra. "Ik voelde me sterk en goed, maar ik kon het niet volhouden."

Toen de rijdster van Team Corendon haar schaats over de finish drukte, wist ze al hoe de vlag erbij hing. "Ik wist meteen dat het niet goed genoeg was. Ik wist dat Van Beek en Wüst wel onder de 1.56 zouden gaan. Maar toch houd je nog even hoop."

Leenstra was niet geschrokken van de tijd van Jorien ter Mors. "Ik had haar tijd voor mijn rit niet gezien, maar ik had van tevoren al ingeschat dat de winnende tijd 1.53 zou zijn. Daar ging ik ook op weg. Ik was alleen niet goed genoeg vandaag."

Dat Ter Mors Wüst versloeg verbaasde Leenstra niet. "Ze had bij de World Cup in Berlijn al laten zien dat ze een goede 1500 meter kon rijden. Ik wist dat ze gevaarlijk was."

Het is nog niet duidelijk of de schaatsmijl Leenstra's laatste optreden in Sotsji was. Ze maakt deel uit van de selectie van vijf dames die de Team Pursuit zouden kunnen rijden. Die beslissing wordt een deze dagen genomen. "Dat zien we wel. Ik kan er verder niets meer aan doen. Ik heb mijn best gedaan."