Dat meldt het Russische R-sport. Volgens het medium en het Russische persbureau TASS heeft het WADA woensdag in dat statement te kennen gegeven dat er een soort normering gehanteerd zal worden.
In de verklaring zou staan dat er pas van een positieve test wordt gesproken bij een dopingstaal waarin meer dan 15 microgram meldonium per millimeter zit, als die test is afgenomen voor 1 maart van dit jaar.
Na die datum zou er sprake zijn van een positieve test als de hoeveelheid meldonium de 1 microgram overstijgt. Het statement is niet gepubliceerd op de site van het WADA. Volgens de Russen zijn veel atleten betrapt op een lagere hoeveelheid.
De Russische schaatsbond wil daardoor dat onder meer Pavel Kulizhnikov en shorttracker Samen Elistratov vrijuit gaan, ook al zijn ze betrapt op het gebruik van meldonium.