Het brons was voor Dai Dai Ntab. De glorieuze winnaar van de 500 meter finishte in 1.08,87. De eerste drie van het klassement mogen in principe deelnemen aan de EK afstanden over twee weken in Heerenveen en aan de WK afstanden half februari in Salt Lake City. Olympisch kampioen en wereldrecordhouder Kjeld Nuis heeft echter om aanwijsplekken gevraagd, omdat hij door een zware griepaanval niet in staat was om aan de NK afstanden deel te nemen. Dat zou ten koste kunnen gaan van nummer drie Ntab.

Verbij en Ntab verzekerden zich eveneens van een ticket voor de WK sprint eind februari in Hamar. Zij eindigden als eerste en tweede in een fictief combiklassement van de 500 en 1000 meter bij de NK afstanden. Het derde startbewijs gaat naar de winnaar van de NK sprint eind februari in Heerenveen. "Twee titels, ik mag niet klagen, ik pak hier de maximale score", zei Krol, die bij de NK afstanden in het verleden nooit goud veroverde.

"Het was vandaag in technisch opzicht zeker geen vlekkeloze rit. Ik had wat kleine missers in de bocht. Zaterdag ging alles vanzelf op de 1500 meter en die flow miste ik helaas op de 1000 meter. Bij de komende grote toernooien ben ik nu wel één van de favorieten. Voor die rol loop ik zeker niet weg. Ik ga nu thuis lekker op de bank even nagenieten. Nee, ik ben geen bespreekgeval meer", doelde hij de situatie rond ploeggenoot Nuis.