1500 meter
In de eerste finalerondes van het KPN WK Shorttrack in Ahoy beleefde de Nederlandse delegatie zaterdagmiddag nog niet het succes waar ze zo op gehoopt hadden. Sjinkie Knegt wist als enige Nederlander de A-finale 1500 meter te bereiken. Knegt vertrok in zijn finale op koppositie, maar liet zich al snel afzakken naar de achterkant van de trein.

Met nog twee ronden te gaan werd het de hoogste tijd om van die positie te vertrekken en met een paar indrukwekkende acties binnen en buitenom naar voren te rijden. Met acht rijders in de baan was het helaas een drukke finale en wist hij de top drie, ondanks een gevecht tot op de streep niet te bereiken. De wereldtitel ging naar Sin Da Woon. Samuel Girard en Yi-ra Seo maakten het podium compleet.

In de B-finale reed Daan Breeuwsma lang achterin, maar zag aan de finish zijn kans schoon. Bij het uitkomen van de laatste bocht vertrokken alle tegenstanders naar de buitenkant van de baan, en snelde Breeuwsma aan de binnenkant langszijde. Dajing Wu bleef hem voor, maar Breeuwsma hield olympisch kampioen Charles Hamelin achter zich. 

500 meter
Na de 1500 meter kon Knegt zich opmaken voor de 500 meter. Hij was niet gefrustreerd over de 1500 meter. "Ik ben gewoon rustig mijn schaatsen gaan slijpen om", vertelt hij de periode ertussen. Zijn kalmte hielp, want Knegt plaatste zich eenvoudig voor de A-finale. In die finale zag hij meteen de Canadees Samuel Girard onderuit gaan, waardoor Knegt minimaal voor brons kon gaan. Knegt zocht de aanval en dat deed hij subliem. De Fries passeerde Dajing Wu en Yi Ra Seo en won zo zijn eerste gouden medaille. 

"Geweldig. Ik jaag liever dan dat ik op kop rijd. Maar als ik eenmaal voorop rijd, weet ik dat mijn snelheid hoog ligt, dat ik moeilijk te kloppen ben", zegt Knegt, die het publiek niet helemaal meemaakte. "Maar toen ik over de streep kwam, merkte ik natuurlijk dat iedereen voor me schreeuwde. Dat was ontzettend mooi."

Jeroen Otter heeft genoten van zijn pupil. "Sjinkie kan wel een eigen show beginnen. Vooral zijn kwartfinale was fenomenaal. De halve finale was ook top. In de finale verslikte hij zich even in Seo, maar hij kwam in een mooie tweede positie te zitten. En dan kan hij jagen, daar voelt hij zich prettig bij."

Foto: Tim Buitenhuis

Relay
Nog meer succes kwam er bij de relay. De mannenploeg, bestaande uit Itzhak de Laat, Daan Breeuwsma, Dennis Visser en Sjinkie Knegt, plaatste zich soeverein voor de finale. De actie van de rit kwam van Breeuwsma, die wonderbaarlijk overeind bleef nadat een Rus voor hem een mispeer maakte.