Kerstholt reed vrijdag naar brons op de 1500 meter, maar mistte vervolgens de finale van de 500 en 1000 meter. “Op elke afstand heb ik steken laten vallen. Dat je dan tweede wordt is een mooie opsteker. Normaal moet je het bekopen met een achtste plaats.”
“Ik mag tevreden zijn met het resultaat”, constateerde Kerstholt tevreden. “Ik reed goed. Dat belooft wat moois voor de komende weken.”
Op de 500 meter was Kerstholt in de halve finale niet alert bij de start en dat kostte hem de eindstrijd. “Ik moet werken aan mijn agressiviteit. Dan denk ik wel ‘je bent 28, moet je dat nou nog leren?’ Je ziet mijn lieve aard”, aldus de 28-jarige shorttracker. “Af en toe wil ik wel dat venijnige. Maar bij mij komt dat niet in een reflex, ik moet daar over nadenken.”
Door een val een dag eerder was Kerstholt zondag behoorlijk stijf. Op de 1000 meter kwam hij daardoor tekort, maar op de drie kilometer bewees hij zichzelf en zijn ploeggenoot Sjinkie Knegt een goede dienst met de winst. Kerstholt steeg naar de tweede plaats en het gaf Knegt tijdens de race de rust dat het goed zat voor de titel. “Ik kon niet lekker bewegen, maar nu kon ik gewoon eindeloos doorrammen.”