Voor Kerstholt even geen wedstrijden op het hoogste niveau. Het internationale treffen komend weekeinde in Heerenveen laat hij schieten en dat betekent dat hij ook de eerste vier wereldbekers van het seizoen aan zich voorbij laat gaan. De International Invitation Cup is voor de Nederlandse shorttrackers namelijk een selectiemoment.
Na de teleurstelling van de Olympische Spelen in Sotsji en de spectaculaire wereldtitel op de aflossing die in maart volgde, geeft Kerstholt er de voorkeur aan meer tijd te investeren in zijn maatschappelijke carrière. Sinds deze zomer zijn het bitcoins, een vorm van digitaal geld, die de structuur in zijn leven bepalen, in plaats van afmattende trainingen.
“We willen graag dat bedrijven bitcoins gaan accepteren als betaalmiddel. Het is goedkoper dan gewoon geld, omdat je direct aan elkaar betaalt zonder tussenkomst van een bank. Er zijn meer mogelijkheden en het is veiliger”, vertelt Kerstholt, die als salesmedewerker verbonden is aan Bitpay.
“Het spreekt me aan, hier ligt de toekomst. Het is een beter systeem dan het huidige geldsysteem, maar het wordt pas een succes als het geld gaat rollen. We moeten elkaar helpen en elkaar niet in de weg lopen om het tot een succes te maken.”
De financiële markt en de ontwikkeling van de bitcoin volgt Kerstholt al langer. Zijn nieuwe baan past hem en toch zorgde het er gek genoeg ook voor dat hij zijn liefde voor het schaatsen herontdekte.
“Nu ik werk, merk ik dat schaatsen erg leuk is. Het geeft meer rust in je hoofd. Ik merk dat ik een aantal skills nog niet genoeg ontwikkeld heb. Bij het schaatsen deed ik iets waar ik goed in ben, waar ik een bepaalde routine in had. Je doet veel aan je lichaam, maar hebt minder aan je hoofd. Dat kan heel fijn zijn. Bij mijn werk komt meer kijken dan elke dag naar de training gaan.”
In Dordrecht draait de zesvoudig Nederlands kampioen tegenwoordig zijn trainingsrondjes, bij het regionaal trainingscentrum onder leiding van oud-shorttracker Benny Bruggemans. “Het is een leuke groep en het is mooi om die kinderen af en toe stuk te rijden. Zo komt er een stukje hardheid in”, lacht Kerstholt. “Ik doe kopwerk en tegelijkertijd ben ik trainer. Zo kan ik aanwijzingen geven. Kennis overdragen is erg mooi. Ik ben nog niet klaar met shorttrack, daarvoor is het veel te leuk.”
Als de icederby, een lucratieve wedstrijd met prijzengeld in Dubai waar langebaanschaatsers en shorttrackers elkaar treffen op een ijsbaan van 220 meter, er komt wil hij daar absoluut bij zijn. “Een mooie wedstrijd en wat geld verdienen is meegenomen. Het is leuk om in die ontwikkeling te zitten”, stelt hij.
Om in Dubai te kunnen strijden moeten nog wel de nodige hobbels worden genomen. Eerder dit jaar maakte de internationale schaatsunie (ISU) bekend dat deelnemers een levenslange schorsing riskeren omdat de wedstrijd niet onder de vlag van de ISU wordt georganiseerd. Kerstholt en Mark Tuitert vinden dat onterecht en hebben deze zaak voor de zomer aanhangig gemaakt bij de klachtencommissie van de Europese Commissie.