Niels Kerstholt

Eerder op de dag zette Kerstholt in de kwartfinales het Nederlands record op zijn naam. Kerstholt kwam tot een tijd van 41,410 seconden. De 500 meter werd in een zeer spectaculaire finish gewonnen door Fauconnet. De Fransman was op de streep éénhonderdste van een seconde sneller dan de Amerikaan Simon Cho. Met nog één 500 meter te rijden behoudt Cho de leiding in het wereldbekerklassement, voor Fauconnet.

Yara van Kerkhof eindigde op de 500 meter in de kwartfinales als derde, achter de Italiaanse Martina Valcepina en de Hongaarse Erika Huszar. Daarmee zorgde de 20-jarige shorttrackster met een elfde plaats voor haar beste klassering tot nu toe in de wereldbeker. Annita van Doorn en Sjinkie Knegt kwamen bij de kwartfinales al direct na de start in de knel met de concurrentie en kwamen daardoor tekort. Van Doorn eindigde als zeventiende, Knegt werd vijftiende.

De winst bij de vrouwen ging naar de Canadese Marianne St-Gelais, die onbedreigd naar de eerste plaats reed. In het klassement steeg St-Gelais naar de tweede plaats. Op de 1500 meter was er een wereldbekeroverwinning voor Frankrijk. Maxime Chataigner had voldoende aan de zevende plaats. Bij de vrouwen won de Amerikaanse Katherine Reutter het klassement, ondanks een val in de finale.