Joling stond na de eerste dag op een teleurstellende twaalfde plaats. Dat is volgens haar te wijten aan een slechte 3 kilometer, nota bene haar favoriete afstand. “Ik maakte de fout door te hard van start te gaan. Daardoor was ik snel leeg en vergooide ik het klassement”, vertelt een beteuterde Joling.

Op de 1500 meter wilde ze revanche nemen voor de eerste dag. En dat lukte naar behoren. Joling reed haar beste tijd van het seizoen en balde haar vuisten nadat ze haar tijd zag. Toch was het net niet genoeg om de top acht te halen. “Het is heel dubbel. Ik rijd de beste tijd van het seizoen, maar het is niet genoeg om de laatste afstand te mogen rijden”, aldus Joling, die vóór de 1500 meter een duidelijk doel had. “Ik wilde laten zien dat ik goed kan schaatsen. Ik wilde gewoon genieten van het moment en heb er nog het beste van proberen te maken.”

Gestrest

Maar het mocht niet baten. Geen 5 kilometer en top 8-notering voor Joling op haar tweede WK Allround. “Dit had ik vooraf niet in mijn hoofd. Ik kwam hier voor vier afstanden en hoopte op de top vijf.” Joling had zichzelf graag in de etalage willen zetten, omdat Team Victorie nog steeds geen geldschieter heeft. “Dat speelde wel mee, ja. Zaterdag was ik veel meer gestrest dan normaal. Veel mensen vragen ernaar en dat vind ik ook logisch. Maar hoe ga ik me er dan voor afsluiten? Je bent er onbewust dus wel mee bezig.”


Het kost haar veel energie. Het liefst had ze nu al duidelijkheid voor volgend seizoen, want dan zijn de Olympische Spelen. En dan wil je geen andere dingen aan je hoofd, beweert ze. “Het zou zomaar mijn laatste olympische cyclus kunnen zijn." Een nieuwe ploeg sluit ze niet uit. “Ik sta overal voor open. Bij Team Victorie zijn er wel gesprekken gaande, maar er is nog niks getekend. Ik hoop dat er snel duidelijkheid komt.”