Sinds de Olympische Spelen in Sotchi is Nano groot fan van de broers, die daar samen in totaal een keer goud en twee keer brons pakten. “Daar heb ik ze voor het eerste gezien”, vertelt ze. “Ze zijn superleuk en cool. Ik ben zelf ook tweeling, dus dat maakt het extra bijzonder.”

Haar tweelingzus was bij de start van de NK alweer terug naar Japan voor werk, maar tijdens de week voorafgaand aan het kampioenschap hebben de Japanse zusjes tijdens een training hun cadeaus kunnen afleveren en zijn ze met de mannen op de foto geweest. “Het waren speciale Japanse t-shirts. Ze zeiden dankjewel en waren heel aardig, échte gentlemen.”

Terwijl de broers inmiddels weer bij verschillende teams en dus in verschillende tenues rondrijden wordt er voor het uit elkaar houden door Nano gekeken naar de baardgroei. “Dan weet je dat dat Michel is”, zegt ze terwijl ze naar de rijder in Team Victorie-kleding wijst.” Wie er tijdens de NK moet winnen zegt ze liever niet. “Ik kies niet graag, dan maar allebei.” Aanmoedigen gaat ze zeker doen, al gebeurt dat op zijn Japans wel met mate. “We zijn nu eenmaal een beetje bescheiden in Japan. Ik ben erg nerveus voor de races en hoe de mannen het gaan doen.”

Via Facebook en Twitter (@japanesetwins) wordt het Muldernieuws in eigen land nauwlettend in de gaten gehouden. “Ik kijk elke dag op schaatsen.nl en dan stop ik alle verhalen die over ‘the Mulder brothers’ gaan in Google Translate. Al is dat niet altijd honderd procent correct”, lacht ze.

Ook Michel Mulder heeft de aanwezigheid van zijn Japanse fan op Twitter opgemerkt. “Ze reageert altijd wel op berichten, dus ik lees weleens wat”, lacht hij. “Het is bizar dat iemand helemaal speciaal voor ons hierheen komt, dat is bijzonder. We hebben blijkbaar toch iets losgemaakt in Sotsji. Het zijn hier in ieder geval drie mooie dagen geweest en ik hoop voor haar dat dat deze week zo blijft.”

Voor ze teruggaat naar Japan bezoekt Nano eerst nog een paar dagen onze hoofdstad. “Ik ga in Amsterdam zeker nog even Rembrandt bekijken en misschien nog naar het Anne Frank Huis.”

Nano hoopt haar helden in het winterseizoen ook snel op het ijs te kunnen bewonderen. “Ik hoop dat ze snel eens komen schaatsen in Nagano of Obihiro, dan doe ik zeker mijn best om erbij te zijn.” Tijdens de Olympische Spelen van Pyeongchang hoopt ze haar twee favorieten aan de start te zien. “Ik zal ze aanmoedigen bij de tv en hoop de ze weer medailles winnen. Ik hoop sowieso dat Nederland weer veel prijzen pakt.”