Bij dit evenement nemen op een baan van 220 meter vier rijders het tegen elkaar op en kan het publiek gokken op de uitslag. In mei staat in Dubai de eerste editie op het programma.

Volgens de ISU is gokken op wedstrijden onder de vlag van de mondiale federatie niet toegestaan. "De ISU wil geen actie nemen tegen de Ice-Derby, maar wel tegen alle rijders die er aan gaan meedoen", aldus de ISU maandag in een verklaring.

De ISU verwijst in hun verklaring naar de algemene regels voor het deelnemen aan niet door de ISU goedgekeurde internationale competities. Deelname aan dergelijke competities leidt voor rijders tot uitsluiting van ISU-wedstrijden. Dat zal ook de deelnemers aan Ice-Derby te wachten staan.

De sancties gaan bovendien niet alleen op voor schaatsers, maar ook voor officials, ISU-leden, trainers, doktoren en andere begeleiding van schaatsteams.

De organisatie van Ice-Derby wil de schaatsers en shorttrackers die een medaille hebben gewonnen bij de Olympische Spelen in Sotsji het tegen elkaar laten opnemen. Aan het toernooi is een fors bedrag aan prijzengeld verbonden.