Het wijzigen van de regels rond WK's op buitenbanen is slechts een van de vele reglementswijzigingen die is doorgevoerd. Normaal gesproken wordt er tijdens het ISU-congres door alle leden over de voorstellen gestemd. Vanwege de uitbraak van het coronavirus en de vele reisrestricties die als gevolg daarvan nog steeds gelden, is het congres al voor het tweede jaar op rij uitgesteld. Het laatste congres vond plaats in 2018 en sindsdien waren er al meer dan driehonderd voorstellen voor reglementswijzigingen ingediend.
De wijziging om de WK Afstanden enkel nog maar op een overdekte ijsbaan te houden ligt in lijn met de reglementen van het Internationaal Olympisch Comité. De WK Afstanden zijn het enige toernooi waarbij het olympisch format wordt verreden en dus wil de ISU dat dit toernooi aan dezelfde regels voldoet als het olympische schaatstoernooi. De ISU-leden zijn met die argumenten akkoord gegaan en hebben het voorstel aangenomen. De WK Afstanden van 2005 zijn daarmee de laatste die op een buitenbaan zijn verreden. Andere kampioenschappen kunnen wel nog op onoverdekte ijsbanen gehouden worden.
Er zijn nog meer wijzigingen voor de komende jaren. Zo neemt men afscheid van het woord 'dames' (ladies) en vervangt dit voor 'vrouwen' (women) om dit meer in lijn te trekken met de gebruikelijke term voor mannen (men). Bij allroundtoernooien moet voortaan de afsluitende afstand in omgekeerde volgorde van het klassement verreden worden. Verder zijn er talloze wijzigingen om onder andere kwalificatie-eisen en veiligheidseisen te verhelderen en mag het ISU-congres een atletenvertegenwoordiger aanwijzen die zitting neemt in het bestuur.
ISU-Congres 2022
Van de meer dan driehonderd ingediende voorstellen is bijna twee derde door de digitale stemming behandeld en aangenomen. De meest gevoelige voorstellen in de ogen van de ISU zijn doorgeschoven naar 2022. In juni van volgend jaar moet namelijk het volgende congres gehouden worden. Thailand is nog altijd de beoogde locatie waar de bestuurders elkaar weer in levende lijve zullen ontmoeten.
Ook de achttien voorstellen die Nederland heeft ingediend worden bij dat congres behandeld. Deze variëren van extra dweilpauzes en de introductie van een Race Review Card per land bij het shorttrack tot substantiële aanpassingen in het jurysysteem bij het kunstrijden. De ISU-council heeft besloten dat deze voorstellen verder uitgewerkt moeten worden of dermate grote gevolgen hebben dat hierover eerst een discussie gevoerd moet worden in het congres.
Ook voor voorstellen van andere landen heeft de ISU die argumenten toegepast. Zo stelde Denemarken de introductie van een puntenkoers voor die naast de mass start bij de WK's en World Cups langebaan gehouden moet worden. Japan stelt voor om wereldrecords gereden in kwartetstarts niet meer te erkennen. Estland, Letland, Litouwen en Oezbekistan wilden graag aanpassingen aan de maximumleeftijd voor gekozen ISU-bewindslieden. Noorwegen en Canada willen de minimumleeftijden aanpassen voor deelname aan seniorenkampioenschappen in alle disciplines, maar kunstrijden in het bijzonder. Ook diverse voorstellen voor vernieuwing van het format voor het WK Shorttrack zijn uitgesteld naar 2022.
Een overzicht van alle reglementswijzigingen is te vinden op de website van de ISU.